خشک کردن انجیر | روش صحیح و سنتی

درخت انجیر در حیاط بسیاری از خانه های ایرانی یافت میشود . بسیاری از افراد انجیر را به شکل میوه آن و خشک نشده مصرف می کنند اما مصرف انجیر به صورت خشک شدهرایج‌تر میباشد که خواص بیشتری نیز نسبت به شکل خشک نشده دارد . اما انجیر را چگونه باید خشک کرد ؟

بسیاری از افراد تصور می کنند برای خشک کردن انجیر باید مانند دیگر میوه ها مثل هلو ، پرتقال ، انبه و ... عمل کرد یعنی ابتدا میوه را تبدیل به اسلایس کرد و سپس به کمک دستگاه و یا مقابل نور آفتاب آن را خشک کنیم  در حالی که این روش صحیحی نیست و محصول نهایی کیفیت مطلوبی نخواهد داشت .

خشک کردن انجیر

 

 

روش صحیح خشک کردن انجیر :

برای خشک کردن انجیر نباید میوه را از درخت چید ، باید اجازه داد میوه بر روی درخت باقی بماند و به آرامی در مقابل نور خورشید رطوبت خود را از دست بدهد . این عمل می بایست تا زمانی ادامه یابد که رنگ میوه از رنگ سبز به رنگ زرد تغییر یابد و رطوبت خود را به میزان کافی از دست بدهد ، سپس می توانیم آن را از درخت جدا کنیم .

خشک شدن میوه انجیر

در صورتی که پس از چیدن انجیر احساس کردیم رطوبت آن به میزان کافی  از بین نرفته است می توانیم به مدت چند ساعت تا یک روز آن را در مقابل نور آفتاب قرار دهیم . رنگ زرد به معنای خشک شدن انجیر در بهترین شرایط محیطی می باشد . در صورتی که محیط دارای رطوبت بالایی باشد رنگ انجیر خشک شده به رنگ قهوه ای در می آید که از لحاظ ظاهری نا مطلوب است البته شرایط تغذیه ای و خاک درخت نیز در رنگ محصول نهایی موثر می باشد . به همین دلیل است که پرورش درخت انجیر در شهرهای شمالی کشور با وجود بارندگی کافی توصیه نمی شود .

 

خرید انجیر :

برای تهیه این محصول می توایند اینجا کلیک کرده و یا مستقیما با شماره 09365705566 تماس بگیرید 

 

خشکبار سهرابی با بیش از 50 سال سابقه در حوزه تولید و تجارت خشکبار مفتخر است در راستای تحول و بروز رسانی در این حرفه انواع محصولات خود را به شیوه ای نوین در اختیار شما عزیزان قرار دهد . اولویت اصلی ما رضایتمندی شما مشتریان ارجمند از کیفیت و قیمت محصولات بوده و همواره تلاش خود را در این زمینه ادامه خواهیم داد. 

تماس با ما

  • ایران ، استان فارس ، شهرستان نی ریز
  • شماره تماس : 09365705566
بالا