بر انجیر | گرده افشانی انجیر

به فاصله کمی از ظاهر شدن برگ ها بر روی درخت انجیر در اردیبهشت ماه ، دانه های انجیر نیز از اوایل خرداد شروع به رشد می کنند و برای رشد صحیح نیاز به گرده افشانی دارند.

بر انجیر نوعی دانه است که از درخت انجیر مذکر به دست می آید . درون این دانه گرده هایی وجود دارد که انتقال آن به دانه های انجیر منجر به بارور سازی دانه ها می شود . رنگ این دانه ها مایل به سبز کمرنگ است در حالی که رنگ دانه انجیر سبز تیره است .

بر انجیر | گرده افشانی انجیر

نوعی زنبور به نام بلاستوفاگا وظیفه انتقال گرده از دانه نر به دانه ماده ( انجیر) را بر عهده دارد . پس از گرده افشانی رشد دانه ها به خوبی ادامه می یابد در حالی که اگر گرده افشانی انجام نشود دانه ها پس از مدتی از درخت جدا می شود و از بین می رود .

بر انجیر | گرده افشانی انجیر

برای اینکه گرده افشانی به درستی صورت پذیرد ، بهتر است دانه های بر در مجاورت دانه های انجیر قرار گیرند . بدین منظور کشاورزان دانه های بر را داخل ظرف های کوچکی می ریزند و در داخل درخت انجیر قرار می دهند و یا تعدادی دانه بر را به یک سیک فلزی زده و درون درخت انجیر قرار می دهند .

بر انجیر | گرده افشانی انجیر

چنانچه هر سوالی در این رابطه دارید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید

تماس با خشکبار سهرابی

 

خرید انجیر خشک :

چنانچه به دنبال یک تامین کننده دائمی و بدون واسطه انجیر خشک هستید با ما تماس گرفته و همچنین از صفحه مرتبط با خرید انجیر خشک دیدن فرمایید.

 

خشکبار سهرابی با بیش از 50 سال سابقه در حوزه تولید و تجارت خشکبار مفتخر است در راستای تحول و بروز رسانی در این حرفه انواع محصولات خود را به شیوه ای نوین در اختیار شما عزیزان قرار دهد . اولویت اصلی ما رضایتمندی شما مشتریان ارجمند از کیفیت و قیمت محصولات بوده و همواره تلاش خود را در این زمینه ادامه خواهیم داد. 

تماس با ما

  • ایران ، استان فارس ، شهرستان نی ریز
  • شماره تماس : 09365705566
بالا