بر انجیر | گرده افشانی انجیر

به فاصله کمی از ظاهر شدن برگ ها بر روی درخت انجیر در اردیبهشت ماه ، دانه های انجیر نیز از اوایل خرداد شروع به رشد می کنند و برای رشد صحیح نیاز به گرده افشانی دارند.

بر انجیر نوعی دانه است که از درخت انجیر مذکر به دست می آید . درون این دانه گرده هایی وجود دارد که انتقال آن به دانه های انجیر منجر به بارور سازی دانه ها می شود . رنگ این دانه ها مایل به سبز کمرنگ است در حالی که رنگ دانه انجیر سبز تیره است .

بر انجیر | گرده افشانی انجیر

نوعی زنبور به نام بلاستوفاگا وظیفه انتقال گرده از دانه نر به دانه ماده ( انجیر) را بر عهده دارد . پس از گرده افشانی رشد دانه ها به خوبی ادامه می یابد در حالی که اگر گرده افشانی انجام نشود دانه ها پس از مدتی از درخت جدا می شود و از بین می رود .

بر انجیر | گرده افشانی انجیر

برای اینکه گرده افشانی به درستی صورت پذیرد ، بهتر است دانه های بر در مجاورت دانه های انجیر قرار گیرند . بدین منظور کشاورزان دانه های بر را داخل ظرف های کوچکی می ریزند و در داخل درخت انجیر قرار می دهند و یا تعدادی دانه بر را به یک سیک فلزی زده و درون درخت انجیر قرار می دهند .

بر انجیر | گرده افشانی انجیر

چنانچه هر سوالی در این رابطه دارید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید

تماس با خشکبار سهرابی

خشکبار سهرابی با بیش از 50 سال سابقه در حوزه تولید و تجارت خشکبار مفتخر است در راستای تحول و بروز رسانی در این حرفه انواع محصولات خود را به شیوه ای نوین در اختیار شما عزیزان قرار دهد . اولویت اصلی ما رضایتمندی شما مشتریان ارجمند از کیفیت و قیمت محصولات بوده و همواره تلاش خود را در این زمینه ادامه خواهیم داد. 

کلمات کلیدی :

انجیر استهبان ، فروش انجیر ، انجیر خشک ، انجیر AA ، انجیر شکوفه ، انجیر پرک ، انجیر صدیک ، خرید انجیر

تماس با ما

  • ایران ، استان فارس ، شهرستان نی ریز
  • شماره تماس : 09365705566
بالا